Projektā mērķu, aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu kopsavilkums (LV):
Sievietes imigrantes saskaras ar dažādiem nodarbinātības šķēršļiem, piemēram, sabiedriskiem (strukturāla diskriminācija un nepieejami sabiedriskie pakalpojumi), mājas ( ģimenes pienākumi vai ģimenes locekļu neatbalstoša attieksme) un individuālajiem šķēršļiem (dažu darbā nepieciešamo prasmju un kompetenču trūkums). tirgus šķēršļi. Tādējādi viņām ir nepieciešami papildu pasākumi, lai uzlabotu viņu piekļuvi darba tirgum un stāvokli tajā.
Centrālbaltijas (CB) valstis pēdējā laikā ir piedzīvojušas lielu bēgļu skaita pieaugumu. Lielākā daļa ukraiņu bēgļu ir sievietes, kurām nepieciešams ātri atsākt strādāt. Pat ar EU-CARE iniciatīvu un citiem pasākumiem tikai neliela daļa no šīm sievietēm ir nodarbinātas reģionā, uzsverot steidzamo vajadzību pēc papildu pasākumiem.
Projekta mērķis ir palielināt sieviešu imigrantu nodarbinātības iespējas, izmantojot modeli, kas palīdz pārvarēt individuālos, sadzīves un sabiedrības šķēršļus. Rezultātā dalībniecēm būs skaidra izpratne par savām nodarbinātības iespējām, prasmju pieaugums un skaidra nodarbinātībai nepieciešamo soļu diagramma. Viņām būs arī nepieciešamais atbalsts, lai veiktu šos pasākumus, izmantojot mentoringu. Pēc dalības imigrantes būs ieguvušas darbu vai skaidru izpratni par darbībām, kas vēl ir nepieciešamas, lai iegūtu darbu.
Pārrobežu sadarbība ir nepieciešama, jo visiem partneriem tagad ir kopīgs izaicinājums bēgļu skaita palielināšana. Apvienojot spēkus, ir lielākas iespējas nodarbināt ne tikai ukraiņu bēgļus, bet palielināt gatavību nākotnes krīzēm CB reģionā. Pārrobežu komandas stiprā puse ir tās papildinošās zināšanas, piemēram, mentorings un sociālais atbalsts (LV), kapacitātes veidošana (EE), sociālo un vietējo šķēršļu pārvarēšana (SE) un koprade (FI).
Šis projekts visās tā aktivitātēs iesaista sievietes imigrantes un ieinteresētās puses, stiprinot ietekmi un garantējot izstrādāto risinājumu ilgtspēju.