Projektā mērķu, aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu kopsavilkums (LV):
Projekta mērķis ir uzlabot apmācības paar kultūras mantojuma pašvaldību skolās un bērnudārzos, koncentrējoties uz mūsdienīgu un inovatīvu prakšu un tehnoloģiju plašāku izmantošanu. Partneri plāno izstrādāt risinājumu, kā izglītības iestāžu bērnus ieinteresēt vietējā kultūras mantojumā tā, lai tas atbalstītu dabiskam mācību procesam.
Tiks izstrādāta vienota stratēģija kultūras mantojuma un valodu mācīšanas veicināšanai, sadarbojoties projekta partneriem no 4 kultūrtelpām, ārējiem ekspertiem, mērķa grupu pārstāvjiem (skolotāji, bērni), pašvaldības speciālistiem uc Tā ietver ilgtermiņa un īstermiņa apzināšanu. stratēģiskie mērķi un nepieciešamās darbības. Tiks īstenotas pilotaktivitātes skolotāju, skolu vadītāju un pašvaldību speciālistu augstākai motivācijai un kapacitātei, izmantojot inovatīvu "kultūras mantojuma ieskauts" koncepciju, organizējot kultūras mantojuma un valodu mācības 7 pilotskolās + bērnudārzos (5 no Igaunijas, 2 no Latvijas). Ir radīts inovatīvs risinājums, kā izglītības iestādēs esošos bērnus ieskaut ar vietējo kultūras mantojumu tā, lai tas atbalstītu dabisku mācību procesu. Liela uzmanība tiek pievērsta dažādu vizuālo elementu, interaktīvo mācību materiālu un mūsdienu tehnoloģiju plašākai izmantošanai. Risinājums ietver dažādas metodes, kā palielināt bērnu iesaistīšanos un kā uzlabot skolotāju un skolu vadītāju apņemšanos un motivāciju.
Ideja ir rast risinājumu, kā nodot tālāk vietējo kultūras mantojumu un valodu, nepalielinot mācību apjomu skolās/bērnudārzos, bet dabiskā veidā ieskaut bērnus un jauniešus ar kultūrvēsurisko mantojumu.