Projektā mērķu, aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu kopsavilkums (LV):
Projekta partneri ir konstatējuši, ka sievietēm vecuma grupā 40+ atrast jaunu darbu darba tirgū kļūst ievērojami grūtāk, salīdzinot ar jaunākiem cilvēkiem. Tādējādi galvenais kopīgais pārrobežu izaicinājums, ko partneri vēlas risināt, ir 40+ sieviešu mazāk konkurētspējīga pozīcija Igaunijas un Latvijas darba tirgū. Plānots palielināt uzņēmējdarbību vismaz 20 sievietēm, izmantojot pārrobežu sadarbībā īstenotu īpaši pielāgotu uzņēmējdarbības programmu radošo industriju jomā.
Projekta galvenais rezultāts būs veiksmīgi pabeigta radošo industriju uzņēmējdarbības programma, kuras galvenās ieguvējas būs 20 dāmas, kuras pabeigs programmu.Programmas galvenās aktivitātes ietver mentoru klubus (1 dienas darbnīcas, tostarp tematiskas praktiskās prezentācijas, diskusijas un 1:1 diskusijas ar uzņēmējiem darbnīcas dienā vai turpmākajās dienās), apmācības (padziļinātas 2 dienu apmācības) , mācību braucieni Igaunijā un Latvijā un radošās industrijas fokusa dienas projekta noslēgumā, lai iepazīstinātu ar projekta veiksmes stāstiem, popularizētu radošās un sieviešu zņēmējdarbības tēmas.
Faktisko sadarbības elementu un kopīgu darbību esamība visu aktivitāšu ietvaros nodrošina, ka visā projektā tiek ņemti vērā pārrobežu aspekti un plašāks priekšstats. Tas nozīmē arī to, ka visas aktivitātes patiesi plāno un īsteno pārrobežu veidā no projekta partneru puses.
Cita starpā pārrobežu sadarbība sniedz dalībniekiem un projekta partneriem:
- labāka saskarsme ar jaunām idejām un perspektīvām, jo programma pulcē radošus uzņēmējus, mentorus un ieinteresētās puses no dažādām valstīm;
- iespēja vietējās iniciatīvas likt plašākā kontekstā, jo citādi cilvēki nav pieraduši savas aktivitātes skatīt plašākā ģeogrāfiskā kontekstā;
- piekļuvi plašākam resursu, zināšanu un pieredzes klāstam, jo pārrobežu mentoru kopums un dalībnieku pieredze var nodrošināt piekļuvi zināšanām, kas nav pieejamas viņu valstī;
- iespējas tīkloties un veidot kontaktus ar radošajiem uzņēmējiem pāri robežām.
Tas viss nebūtu iespējams valsts vai reģionālas attīstības projekta gadījumā, un tāpēc tiek uzsvērta nepieciešamība veikt darbības pārrobežu veidā.
Uzņēmējdarbības programmas ietvaros īstenojamās pārrobežu sadarbības intensitāte un pārrobežu elementu horizontālā izmantošana visās projekta aktivitātēs ir inovatīvākais elements partneriem. Šāda prakse pārsniedz partneru un partnerreģionu parasto praksi, bet dos lielu labumu uzņēmējdarbības programmas dalībniekiem.