Projektā mērķu, aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu kopsavilkums (LV):
Cilvēki, kas vecāki par 50 gadiem, un jaunieši, kas dzīvo attālos lauku apvidos un arhipelāgos visā Centrālbaltijas reģionā, bieži saskaras ar tādiem izaicinājumiem kā zems pamatprasmju, zināšanu un izpratnes līmenis par uzņēmējdarbību, bieži vien ir pakļauti bezdarba riskam. Turklāt daudziem šādiem mikrouzņēmumiem un mazajiem uzņēmumiem ir vāja noturība uzņēmējdarbības ilgtspējības prasmju trūkuma dēļ, un tāpēc tirgus satricinājumi, piemēram, nesenā Covid pandēmija, pakļauj šos uzņēmumus un to pašnodarbinātos īpašniekus lielākam riskam nekā citiem biznesa neveiksme. Nepietiekams inovativitātes līmenis apgrūtina viņu pielāgošanos mainīgajiem uzņēmējdarbības apstākļiem: 50+ vecumā cilvēkiem bieži vien nav pietiekamu zināšanu un prasmju, lai ieietu jaunās uzņēmējdarbības jomās un attīstītu jaunus uzņēmumus, piemēram, pašnodarbinātībai, savukārt jaunākiem uzņēmējiem trūkst uzņēmējdarbības pieredzes. lai uzsāktu jaunu biznesu.
Projekts dos labumu divām mērķa grupām, 50+ un jauniešiem, izmantojot apmācību, mentoringu un tīklu/klasteru veidošanu, lai uzlabotu viņu uzņēmumu un pašnodarbinātības panākumus un ilgtspējību. Tā pamatā ir partneru tīkls ar reālu izpratni par mērķa grupas vajadzībām un izaicinājumiem, ar kuriem saskaras lauku uzņēmēji, piemēram, cilvēkresursu un finanšu resursu trūkums, liels attālums līdz klientiem un iekļaušanās vietējā sabiedrībā.
Mērķa grupa projekta laikā veiks sertificētu, daudzveidīgu uzņēmējdarbības apmācību programmu, kas ir unikāla ar mentora personisku pieeju apmācībām (vietējo tīklu veidošanu), kā arī intensīvas pārrobežu sadarbības iespējas. Mērķis ir sasniegt 104 dalībniekus.
Trīs gadu projekta periodā tiks pasniegti trīs kursi. Viens no tiem ir vērsts uz vietējo mentoru apmācību (apmēram 30 dalībnieku), bet divi uz lauku uzņēmējdarbības apmācību. Dalībniekiem tiks analizētas viņu apmācības vajadzības un izveidotas pielāgotas individuālās apmācības. Programma sastāvēs no klātienes semināriem, tiešsaistes pārrobežu apmācībām, mentoringa, pārrobežu tīklu veidošanas un pārrobežu intensīviem kursiem un mācību braucieniem, kā arī individuālā darba. Katrs mentors palīdzēs apmācāmajiem visa kursa laikā un atbalstīs viņu progresu. Pēc apmācībām dalībnieki būs izstrādājuši savu biznesa plānu. Teritorijā paliks arī vietējie mentori.
Problēmas, ar kurām saskaras mērķa grupa, kas attīsta uzņēmumus šī projekta lauku apvidos, daudzos gadījumos ir kopīgas, tāpēc šo problēmu risināšanai izstrādātie risinājumi tiks pārnesti visā reģionā visa projekta īstenošanas laikā kopā, katrs pielāgots vietējiem apstākļiem. Nodrošinot šo mentorizēto pārrobežu apmācību programmu un atbalstu visās četrās valstīs, tiks uzlabotas mērķa grupas uzņēmējdarbības spējas un iespējas, palielināta uzņēmējdarbības kā pašnodarbinātības loma un atbalstīta uzņēmējdarbības rentabilitāte un ilgtspēja, kas visiem, galu galā nodrošināt mērķa grupu nodarbinātību.