Investīciju prioritāte:
2 PO zaļāka un noturīgāka Eiropa ar zemām oglekļa emisijām, kurā notiek pāreja uz bezoglekļa ekonomiku neto izteiksmē, veicinot taisnīgu pārkārtošanos uz tīru enerģiju, “zaļās” un “zilās” investīcijas, aprites ekonomika, klimata pārmaiņu seku mazināšana un pielāgošanās tām, risku novēršana un pārvaldība un ilgtspējīga mobilitāte pilsētvidēs;
Projektā mērķu, aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu kopsavilkums (LV):
Saskaņā ar Eiropas Vides aģentūras datiem tikai 40% no ES upēm, ezeriem un piekrastes ūdeņiem ir labs ekoloģisks stāvoklis. Tikai 12% palieņu teritorijas ir zems biotopu zudums, un Ramsāres konvencija liecina, ka Eiropa kopš 1970. gada ir zaudējusi 35% no tās iekšzemes un piekrastes mitrājiem. Dabas pārvaldības līgumi tiek izmantoti 23 ES valstīs, lai apkopotu centienus saglabāt un atjaunot dabu. RIWET projekts koncentrējas uz valsts, sociālo un privāto partnerību, lai palielinātu vietējo kopienu ieguldījumu upju un mitrāju atjaunošanā un pārvaldībā, lai sniegtu atbildes uz jautājumiem kā:
Vai pašvaldības, reģioni un valsts aģentūras var atjaunot upju un kūdrāju teritorijas efektīvā un lētā veidā?
Kādi ir labākie instrumenti un stratēģijas šīm partnerībām?
RIWET projekta sadarbību laikā no 2024. līdz 2027. gadam veidos 10 partneri un 4 asociētās politikas iestādes no 9 Eiropas reģioniem un vairāk nekā septiņdesmit ieinteresētās personas, lai kopīgi izstrādātu politikas inovācijas ilgtermiņa transformācijas pārmaiņām. Rezultātā tiks uzlaboti, piemēram, valsts upju baseinu plāni, reģionālās dabas teritoriju stratēģijas, pašvaldību atjaunošanas fondi vai jauni pilsētplānojumi. Novatoriskas un efektīvas valsts politikas pamatā ir dažādu sabiedrības grupu, pilsonisko organizāciju, lauksaimnieku un citu zemes lietotāju iesaistīšanās. RIWET palīdz risināt šos izaicinājumus, apgūstot politiku un veidojot kapacitāti katrā no iesaistītajiem reģioniem, vadoties pēc tēmām, kas identificēs labāko praksi reģionālās, starptautiskās un tiešsaistes apmaiņas aktivitātēs. RIWET rezultāti nodrošinās politiku labākai upju un mitrāju ekoloģiskās atjaunošanas efektivitātei un kvantitātei, izmantojot ilgtermiņa sadarbību starp valsts, sociālajiem un privātajiem dalībniekiem.