Investīciju prioritāte:
2 PO zaļāka un noturīgāka Eiropa ar zemām oglekļa emisijām, kurā notiek pāreja uz bezoglekļa ekonomiku neto izteiksmē, veicinot taisnīgu pārkārtošanos uz tīru enerģiju, “zaļās” un “zilās” investīcijas, aprites ekonomika, klimata pārmaiņu seku mazināšana un pielāgošanās tām, risku novēršana un pārvaldība un ilgtspējīga mobilitāte pilsētvidēs;
Projektā mērķu, aktivitāšu un sasniedzamo rezultātu kopsavilkums (LV):
Vēsturiskais Baltijas jūras un Skageraka piesārņojums gan ar ķīmisko, gan parasto izmesto munīciju joprojām ir nopietns drauds jūras ekosistēmai un šķērslis jūrniecības ekonomikai.
Iestādes, kas ir atbildīgas par jūras teritoriju pārvaldību, saskaras ar daudziem šķēršļiem šīs munīcijas sanācijas jomā. Viņi ne tikai darbojas neskaidrā tiesiskajā vidē un bieži vien tiem nav ne resursu, ne oficiālu pilnvaru problēmas risināšanai, bet arī ir daudz neskaidrību par to, kā praktiski risināt problēmu, nekaitējot cilvēkiem un videi.
Lai gan pēdējā desmitgadē Baltijas jūras reģionā (BJR) ir daudz strādāts pie šīs tēmas, kas ir mūsu bijušo INTERREG projektu nopelns, nacionālās debates notiek ļoti dažādos posmos. MUNIMAP aktivizēs, paātrinās un koordinēs šos nacionālos procesus, izveidojot modulāru, pielāgojamu ceļvedi Baltijas jūras munīcijas sanācijai. Kopā ar lietotāju grupām tiks izstrādāti un novērtēti dažādi ceļveža elementi, piemēram, politikas ieteikumi, IT risinājumi vietu prioritāšu noteikšanai, uzraudzības stratēģija un inovatīvas, rentablas un videi draudzīgas sanācijas metodes.
MUNIMAP izmēģinājuma aktivitātes parādīs vairākus sanācijas procesa posmus, sākot ar munīcijas atrašanās vietas noteikšanu un identificēšanu, izmantojot riska novērtējumu, vietas prioritāšu noteikšanu, sanāciju un monitoringu, rezultātu izmantošanu un novērtēšanu.