Ar īslaicīgā biroja “Misija: Gauja” atvēršanu Rīgas ielā cēsnieki aicināti aktīvi iesaistīties Cēsu novada pašvaldības īstenotajā projektā “Augmented Urbans”, kura laikā kopīgi tiks domāts par kūrorta attīstības iespējām Cēsīs, īpaši akcentējot Cīrulīšu un Gaujaslīču apkaimi
Novada pašvaldības galvenā teritorijas plānotāja Evija Taurene informēja, ka šis īslaicīgais birojs būs vieta, kur ikviens cēsnieks, pilsētas viesis divu nedēļu laikā var ienākt un parunāt par un ap Gauju, tās apkārtnes un visas pilsētas attīstību: “Tāpēc esam devuši nosaukumu “Misija: Gauja”, un šo dienu laikā centīsimies iespējami labāk izprast šo teritoriju. Kāda tā ir, kādi ir tās resursi, kas jādara, lai to atdzīvinātu, kādas ir cēsnieku un viesu idejas un vēlmes, kā attīstīt Cīrulīšu un Gaujaslīču apkaimi. Krāsies idejas, domas, informācija, lai rezultātā taptu zaļo teritoriju tematiskais plānojums.”
Pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš pastāstīja, ka projekta ietvaros domāts, kuras Cēsīs ir tās teritorijas, kurās testēt tehnoloģijas, iedzīvotāju interesi, profesionālu plānotāju interesi, pašvaldības kompetenci: “Sapratām, ka tām jābūt zaļajām teritorijām, tātad Gaujas apkaimei. Likās paradoksāla situācija, ka Gauja netiek izmantota pēc kapacitātes, var pat teikt, ka šobrīd tā ir tādā kā snaudas režīmā. Ja Cēsis ir populāra, interesanta un dinamiska pilsēta, Gaujas komponente netiek pienācīgi izmantota un ir izteikti sezonāla.
Šoreiz, izmantojot modernās tehnoloģijas, centīsimies uzburt, kā varētu izskatīties Gauja, ja to padarītu tuvāku cilvēkiem. Cēsniekiem Gauja varbūt liekas tālu, lai gan tā ir tepat, ir tikai jādomā, kā to padarīt par ikdienas daļu. Par šo teritoriju gribam domāt kā par kūrortu, tam ir vēsturiskas saknes, jo jau pirmās Latvijas laikā šī tika uzskatīta par kūrorta teritoriju. Tai ir liels potenciāls.”
Plānotāja un pilsētvides eksperte Gunita Kuļikovska iepazīstināja ar projektā izmantojamajām modernajām tehnoloģijām. Virtuālās realitātes brilles ļaus iejusties Gaujas piekrastes un Cīrulīšu atmosfērā, esot pilsētas centrā, savukārt digitālā karte un virtuālais asistents ļaus ko vairāk uzzināt par piecām izvēlētajām vietām pilsētā, kā arī ikvienam izteikt savu viedokli, redzējumu par tām.
Līdz pat 22.septembrim birojs būs atvērts vairākas stundas dienā, gaidot apmeklētājus, bet nākamās nedēļas laikā tur ieplānoti arī dažādi pasākumi.
Projekts tiek īstenots ar Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam atbalstu.
Informāciju sagatavoja: Jānis Gabrāns
Avots: "Druva" Cēsu un Vidzemes ziņas